BEL FITIĞI AMELİYATI TEHLİKELİ Mİ?

Paylaş:
A+A-

Bel fıtığı ameliyatı tehlikeli mi?
Bu ameliyatı geçiren profesyonel seslendirme sanatçısı sevgili İbrahim Bey bu süreci sizler için anlattı...
Bel fıtığı ameliyatı olması önerilerin her hastanın sorduğu ilk soru..
Aynı zamanda toplumumuzda en çok suistimal edilen hastalıkların başında geliyor bel fıtığı. Öyle ki Komedyen Cem Yılmaz'ın bile esprilerine konu olan bir hastalık. Ameliyat korkusundan hastalar kendilerini hekim dışı insanlara bile emanet edebiliyor.
Bel fıtığında cerrahi kararı 2 kritere göre veriyoruz. Birincisi ilaç ve fizik tedavi uygulamalarına rağmen geçmeyen ağrı, ikincisi bacaklarda kuvvet kaybı. Eğer bu kriterlere uyuyorsanız mikrocerrahi tek ve en iyi seçenektir. Günümüz yüksek teknolojili cihazlar ve ameliyat mikroskobunun kullanıma girmesi ve bugüne kadar gelişmesiyle birlikte bu cerrahinin riski neredeyse yok denecek kadar az. Öyle gelişmiş cihazlar kullanıyoruz ki bu ameliyatlarda, ameliyat sahasını 40 kata kadar büyüterek bu cerrahiyi geçekleştirebiliyoruz. Yeterince tekrarlanan hareketler ile gelişen el, göz beyin koordinasyonu aynı zamanda bizi de en gelişmiş cihazlardan daha yetenekli yapıyor. Bel fıtığı ameliyatı tehlikelimi diye soranlara hep aynı şeyi söylüyorum. Yüksek teknolojili cihazlar ve iyi bir eğitim almış ellerde bu cerrahi oldukça güvenli.... Randevu almak için lütfen iletişim bilgilerimizi kullanın.

3 Yorum
Mert Yıldırım

Hocam merhabalar.Ben 17 yaşında bir erkeğim.2 gün önce kafamın üst orta kısmını yatağın sivri yerine vurdum ve kafam şişti.Hiç mide bulantım veya baş ağrım yoktu fakat ailemin ısrarı nedeniyle acile gittim, ve beyin tomografisi çekildi.Beynime kan damladığı ve minimal kanama olduğu söylendi ve 1 gün acilde kontrol altında tutuldum.Kontrol altında tutulduğum sürece sadece serum verildi ve beynimin kanı emeceği söylendi.Sabah olduğundaysa son bir tomografi çekilip taburcu edildim..Çok kaygılıyım hocam ben üniversite sınavına hazırlanıyordum herhangi bir fonksiyon kaybı oluşur mu?Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler...

OP. DR. EYÜP BAYKARA

Hayır hiçbir fonksiyon kaybı olmaz merak etmeyin

Mert Keskin

Hocam son olarak,kafamdaki şiş 1.5 ay olmasına rağmen geçmedi normal midir?Ve ileride bir daha aynı yerde kanama olma riski var mı?Kusura bakmayın çok soru soruyorum tekrardan teşekkür ederim.

OP. DR. EYÜP BAYKARA

Şişlik iner biraz daha zamanla. Hayır aynı yerden kanama olma ihtimali yok.

Dilan çiçek

hocam merhabalar.Benim 15 yaşında bir çocugum var çocugumun kafasını çarpması sonucu acile gittik.Ciddi birşey yoktu 2 gün acilde tutttular beynin kanı emmesi için sonraysa taburcu oldu...Benim merak ettiğim şey ise 2 gün içerisinde 4 defa BT beyin çekildi bunun zararı olur mu ileride hocam?

OP. DR. EYÜP BAYKARA

Hayır hiç bir zararı olmaz

Yorumunuzu Yapınız