BOYUN FITIĞI AMELİYATI

Paylaş:
A+A-

BOYUN FITIĞI AMELİYATI
 
Toplumda boyun fıtığı ameliyatıyla ilgili çok fazla yanlış bilgi dolaşmaktadır. Boyun fıtığı ameliyatının bilinenin aksine çok riskli bir ameliyat olduğu DOĞRU DEĞİLDİR. İyi eğitim almış ellerde bu cerrahinin riski yok denecek kadar azdır.
Öncelikle hangi hastaların cerrahiye aday olduğunun iyi belirlenmesi gerekir. Bunun için de boyun mrg siyle birlikte muayene bulguları önemlidir. 
Boyun fıtığında cerrahi kararı 2 kritere göre veriyoruz: Birincisi kollarda veya ellerde kuvvet kaybı, ikincisi ilaç ve fizik tedavi uygulamalarına rağmen geçmeyen ağrı… Eğer bu kriterlerden birine uyuyorsanız mikrocerrahi ile ameliyat en iyi seçenektir.
Boyun fıtığı ameliyatı beyin cerrahisinin en konforlu ameliyatlarından biridir. Boynun ön kısmına yaklaşık 2 cm. lik bir kesi yapılır ve mikroskop altında fıtık temizlenir.
Ameliyattan çıkar çıkmaz omuzdan kola doğru yayılan ağrı geçmiş olur. Ameliyat sonrası hasta birkaç saat içerisinde yürür ve aynı gün akşam taburcu olabilir. Tek seviye fıtıklarda boyunluk kullanımına gerek yoktur. Masa başı çalışanlar 1 hafta sonra, daha eforlu işlerde çalışanlar 10 gün sonra işlerine geri dönebilirler. 
Bu ameliyatı geçiren Vedat Bey öncesi ve sonrası süreci sizler için anlattı…
 Randevu almak için lütfen iletişim bilgilerimizi kullanın.

1 Yorum
Vedat bahadır koçak

Herşeyden önce Eyüp hocama çok ama çok tskler gerçekten çok sıkıntılı dönemler geçirdim sağ kolumun ağrısı artık bana azap olmaya başladı kiminle konuşsan sakin amaliyat tepkisiyle karşılaştım Eyüp hocama gittim emar sonuçlarına baktı ve amaliyat olmam gerektiğini söyledi tabi korktum eğer bindr bir ihtimal fizik tedavi ile duzele bilir isem fizik tedavi girmek istediğimi söyledim fakat Eyüp hocam ifaydasi olmayacağını fitigin ileri safhada olduğunu beyan etti ben ısrarcı oldum fizik gordum hiç bir fayda görmedim amaliyata karar verdim ve oldum önce allahım in sonra hocamin sayesinde simdi yeniden doğmuş gibiyim herşey için tekrar tekrar cok teşekkürler hocam

Yorumunuzu Yapınız