BEL FITIĞI İÇİN HANGİ BÖLÜME GİDİLMELİ?

Paylaş:
A+A-

BEL FITIĞI İÇİN HANGİ BÖLÜME GİDİLMELİ ?

Bel ağrısı çektiğimizde veya bel fıtığı olduğumuzu düşündüğümüzde aslında çoğu hasta hangi bölüme başvuracağını bilemez. Bel ağrısının sebepleri aslında çoğu uzmanlık alanlarını ilgilendirebilir. Başka organlardan yansıyan ağrılarda bel ağrısına sebep olabilmektedir. Bel ağrısının sebeplerindeki bu karışıklıkta hastalarda kafa karışıklığına sebep olduğundan hastalarda haklı olarak hangi uzmanlık branşına başvuracağını bilemez. Dahiliye, ortopedi, fizik tedavi, beyin cerrahisi, üroloji gibi branşlara hastalar bel ağrısıyla başvurabilmektedir. Bel ağrısı asıl olarak fizik tedavi ve beyin cerrahisi branşlarını ilgilendiren bir bulgudur. Fizik tedavi veya beyin cerrahisi uzmanı tarafından ayrıntılı bir muayene ve gerekli tetkikler sonrası bel ağrısı sebebi ortaya konur. Aynı benzer karışıklık bel fıtığı içinde geçerlidir. Bel fıtığı hastalarının da asıl başvurması gereken branşlar beyin cerrahisi ve fizik tedavi uzmanlarıdır. Beyin cerrahisi uzmanı tarafından yapılacak detaylı muayene ve görüntüleme yöntemi ile nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilir. Dilerseniz bel fıtığınızdan kurtulmak için iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz. Herkese fıtıksız ve ağrısız günler dilerim :)

2 Yorum
nurşen bahar

Hocam, dün boyun fıtığı ameliyatı sonrası taburcu ettiğiniz Gülşen Baharın kardeşiyim. Ameliyatsız iğne tedavisi ile bel fıtığı hastalığının tedavisini de yaptığınızı söylemişti, emin olmak istedim ,yapıyorsunuz değil mi? Rica etsem bana 05********* ulaşırmısınız.

OP. DR. EYÜP BAYKARA

E-postanıza konu ile ilgili dönüş yaptım, kontrol edebilirsiniz. Geçmiş olsun

İsmail özçoban

Hocam 10 gün önce aile hekimine gittim bel fıtığı olduğumu söyledi belde ağrı sol ayağımda karıncalanma var ilaç tedavisi mümkünmü acaba

OP. DR. EYÜP BAYKARA

Evet mümkün ama ilk önce bir bel emar. ı çektirmeniz gerekir.

Yorumunuzu Yapınız