BEL FITIĞI TEDAVİSİ

Paylaş:
A+A-

BEL FITIĞI TEDAVİSİ
Bel fıtığı tedavisi sadece ameliyat değildir. Bel fıtıklarının istatiksel olarak neredeyse %1-2’sine ameliyat gerekmektedir. Çoğu bel fıtığı hastalarının ağrıları ilaç tedavisi, fizik tedavi uygulamaları, egzersizler gibi tedavi yöntemleriyle düzelmektedir. Bu yöntemlerle ağrıları geçmeyen hastalara kapalı tedavi yöntemleride uygulanabilir. İlgili sinirin etrafına veya bel eklemleri çevresine beyin cerrahları, fizik tedavi uzmanları ve algoloji uzmanları tarafından da yapılabilen görüntü eşliğinde enjeksiyon uygulamaları hastaların çoğunda ağrı kontrolü sağlayabilir. Fakat tüm bu tedavi yöntemlerine rağmen ağrıları geçmeyen ve kuvvet kaybı gelişen hastalara bel fıtığı tedavisi cerrahi müdahale gerektirir.
 
Eğer yukarıdaki bulgulardan bir ya da birkaçı ile karşı karşıya iseniz iletişim sekmesine tıklayarak asistanlarımdan hızlıca genel bir bilgi alabilirsiniz. Ya da MR YOLLA bölümünü kullanarak elinizde bulunan MR/MRG leri bana iletebilirsiniz.

1 Yorum
Muzaffer R.

Hocam sağ bacağımın üzerine hiç basamıyorum ağrı kesicilerle dayanmaya çalışıyorum, sağ bacağım sol bacağımdan biraz daha aşağıda gibi geliyor. Zamanla düzelir mi yoksa ameliyat mı olmak zorundayım? Ameliyat olmadan bu ağrıdan kurtulabilir miyim? Lütfen acil yardım edin.

OP. DR. EYÜP BAYKARA

Öncelikle bir beyin cerrahına muayene olup mrg çektirmeniz gerekir. Mrg sonucuna ve muayeneye göre ne yapılacağına karar verilir.

Yorumunuzu Yapınız