DR. BAYKARA KİMDİR?

Op. Dr. Eyüp BAYKARA İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini özel bir okulda birincilikle tamamladı. Tıp eğitimini Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde aldıktan sonra, Bayrampaşa Devlet Hastanesi acil servisinde acil servis hekimi, aile sağlığı merkezinde aile hekimi ve sorumlu hekimlik görevlerini yürüttü.

2011 yılında uzmanlık eğitimi için Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalında ihtisasa başlamıştır. İhtisas süresi boyunca;

  • Beyin Damar Hastalıkları
  • Beyin Anjiyosu
  • Anevrizma Cerrahisi
  • Beyin Tümörlerinde Uyanık Cerrahi özel ilgi alanları olmuş, üzerinde başarılı çalışmalarda bulunmuştur.

2016 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Ünvanını alarak Kars Harakani Devlet Hastanesinde zorunlu göreve atanmıştır. Zorunlu görevi tamamladıktan sonra Silivri MedicalPark hastanesinde göreve başlamıştır. Bu hastanede anevrizmalar için beyin damar anjiyo ünitesi, endovasküler tedavi ünitesi ve anevrizma cerrahisi için gerekli altyapıyı kurmuştur.

Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve birçok kongre, kurs katılımları mevcuttur. Silivri MedicalPark hastanesinde çalıştıktan sonra Bahçelievler Medicana Hastanesinde de anevrizma cerrahisi için gerekli alt yapıyı son teknolojik cihazlar ile birleştirerek hayata geçirmiştir. Yüzlerce başarılı beyin anevrizması ameliyatı gerçekleştirmiştir. Bahçelievler Medicana hastanesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Bel-boyun fıtıkları, omurilik kanal darlıkları ve omurilik tümörleri, beyin damar hastalıkları ve beyin tümörleri, tedavileri ilgi alanlarıdır.

Randevu almak için lütfen iletişim bilgilerimizi kullanın.